Лібералізація газового ринку
дозволить піднятись з колін промисловості України


17 грудня відбулось засідання Президії Федерації роботодавців України (ФРУ), на чолі з головою ФРУ Дмитром Фірташем. Нараду було ініційовано керівництвом НАК «Нафтогаз України», і вона відбулась за участі представників галузей, які є найбільшими споживачами природного газу: підприємства металургійної, машинобудівної, скляної, хімічної, цементної, цукрової, житлово-комунальної, кондитерської, хлібопекарської, керамічної, агропромислової галузей.

В заході брав участь виконуючий обов,язки голови правління ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій» Андрій Лизенко.

«Лібералізація тобто демонополізація ринку газу дозволить зайти на ринок України різним газовим трейдерам. Діючий контракт є вкрай жорстким, ціни за яким є вищими, аніж європейські. Це ставить українську промисловість у нерівне становище порівняно з європейськими виробниками, - підкреслив голова правління НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін. - Тому необхідно створити конкурентне середовище. Ми чудово розуміємо, якщо буде конкуренція, то Україна отримає ринкову ціну газу і не буде диктату».

В.о. голови правління єдиного в Україні виробника листового скла – заводу «Пролетарій» Андрій Лизенко розповів зібранню, що через надмірні ціни на газ підприємство вже два роки є збитковим. «Питання вартості газу є для нашого підприємства питанням життя або смерті. Сьогодні вартість газу на нашому підприємстві з надбавками становить близько 600 доларів за тисячу кубометрів, його частка у собівартості складає приблизно 50 відсотків. Конкуренти в Росії отримують газ вдвічі дешевше. Вважаю, що курс на лібералізацію ринку газу – це той шлях, який дозволить українській промисловості залишитись на плаву», – сказав Андрій Лизенко.

Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ підтримав необхідність використання усіх можливостей для отримання природного газу за вигідною для промислових підприємств ціною. Він наголосив, що лібералізація ринку природного газу сьогодні дозволяє це зробити.

«Ми повинні об‘єднуватись в інтересах української промисловості, - закликав присутніх Фірташ. - Вважаю, що всі компанії, які завдяки демонополізації працюватимуть на українському газовому ринку, повинні докласти зусиль, щоб забезпечити нашу промисловість газом за конкурентними цінами». Також Д. Фірташ відзначив, що зниження ціни газу на 10 відсотків дозволяє зберегти близько 100-150 тисяч робочих місць. Тому Федерація роботодавців України братиме активну участь у пошуку альтернативних джерел газу.

За підсумками наради Президія Ради ФРУ вирішила, що організація візьме активну участь у пошуках всіх можливих постачальників природного газу для отримання максимально вигідної ціни на блакитне паливо. З цією метою Президія ФРУ уповноважила Дмитра Фірташа долучитись до переговорного процесу з організації альтернативних поставок газу.

Також Федерація роботодавців України запропонує урядові і парламенту України вжити заходів для прискорення впровадження енергозберігаючих технологій, а також стимулювання використання альтернативних джерел енергії.

Вирішено створити тимчасову координаційну раду між ФРУ та НАК «Нафтогаз України» на період проведення процесу лібералізації газового ринку, яка повинна допомогти українським підприємствам перейти на нові умови роботи на ринку природного газу.

Учасники засідання прийняли Резолюцію про лібералізацію ринку газу та спільні дії Федерації роботодавців України, держави та підприємств з метою досягнення конкурентної ціни природного газу та забезпечення стабільної роботи української промисловості.

Довідка
За останні чотири роки вартість природного газу, який постачає НАК «Нафтогаз України», зросла майже в 2,5 рази. Якщо у 2008 році ціна за тисячу кубометрів газу становила 180 доларів, то середня ціна в 2012 році - 420 доларів.

За матеріалами прес-служби ФРУ
 
 
 

 

Вверх