ЗВЕРНЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ПАТ «ЛИСИЧАНСЬКИЙ СКЛОЗАВОД «ПРОЛЕТАРІЙ» ДО ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ, ПРОФСПІЛОК, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій» є єдиним національним виробником скла листового. В результаті кризових явищ в економіці України з кінця 2008 року, в тому числі зупинення капітального будівництва та виробництва автотранспорту, значно скоротився попит на продукцію підприємства. Але ж найбільшого удару підприємству завдали різке збільшення вартості природного газу та демпінговий імпорт іноземних виробників скла.

Так, з вересня 2009 року вартість газу для підприємства збільшилась майже в 3 рази, та на даний час, з урахуванням усіх витрат, складає близько еквіваленту 500 доларів США. Частка вартості газу в собівартості продукції складає більше 40%.

Окрім цього, наймогутніші іноземні виробники намагаються знищити українського товаровиробника та звільнити ринок для своєї продукції шляхом демпінгового імпорту продукції. Дослідженнями ринку встановлено, що деякі іноземні виробники масово імпортують скло в Україну за цінами, що значно нижче, ніж вони продають його в своїх країнах.

За зверненням адміністрації підприємства рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 01.04.2011 року порушено антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну листового флоат-скла походженням із Російської Федерації, Республіки Болгарія, Республіки Польща, Турецької Республіки, Республіки Білорусь. Однак, до теперішнього часу рішень за результатами розслідування не прийнято.

Стан підприємства досяг критичної межі. Переповнені склади, відсутність обігових коштів не дають можливості закуповувати сировину. Виробництво працює майже «з коліс». Зупинено одну з скловарних ліній, зменшено обсяг виробництва на інших. Загальне падіння виробництва склало близько 40%. Часткове зупинення виробництва вимусило адміністрацію підприємства розпочати здійснення заходів щодо скорочення близько 500 працівників.

Відбувається масове звільнення працівників за власним бажанням, в тому числі, найбільш фахових, які відразу працевлаштовуються на російських склоробних заводах-конкурентах. На даний час на підприємстві працює близько 3000 чоловік. Для багатьох сімей робота на ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій» є єдиним джерелом для існування.

Процес скловаріння є безперервним. В разі припинення газопостачання або отримання сировини відбудеться зупинка останніх двох скловарних печей. Враховуючи фінансовий стан підприємства, відновлення виробництва (сотні мільйонів гривень) буде неможливим, що потягне банкрутство та  юридичну ліквідацію підприємства. Наслідком таких подій буде звільнення тисяч працівників, загострення криміногенної обстановки, соціальний вибух.

Втрата єдиних в Україні скловарів надовго залишить Україну без фахівців в даній справі. Знищення єдиного виробника стратегічної для будівельної галузі продукції поставить в повну залежність національну економічну безпеку країни від іноземного капіталу.

Трудовий колектив звертається з проханням звернутися до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України з вимогою термінового завершення антидемпінгового розслідування.

 

Вверх